Před rokem touto dobou jsme vyrazili na první teambuilding do Plané nad Lužnicí, kde jsme našli naprosto perfektní místo pro teambuilding – velký dům s hodně ložnicemi, zahrada s grilem a krytým bazénem se saunou. Co víc si pro teambuilding přát? Když jsme se letos rozmýšleli kam vyrazit, napadlo nás se vrátit na předešlé místo činu. A bylo to perfektní!

Přes den makáme

Večer šuhaj, ráno šuhaj je heslo, kterým se řídíme. Znamená to, že práce přes den nesmí stát, i když se večer paří. Samozřejmě ale na teambuildingu panuje pohodovější atmosféra, než v kanclu. Část týmu využila k práci zahradu když nám počasí tak přálo.

Posouvejte doleva pro zobrazení více fotek v galerii

 

Sportu zdar

Skvělou motivací k efektivnějšímu splnění tasků také byla vidina koupačky v bazénu nebo her. Měli jsme s sebou například míč na fotbal a kroket. Do bazénu jsme si vzali obrovského nafukovacího delfína Willyho, který krom ploutve nepřežil do druhého dne. Využili jsme ho tak aspoň ve sportovní soutěži místo skákacího pytle. Proč ne, že? Tyčky od kroketu pak také našly dalšího využití. Točili jsme se kolem nich, a pak zkoušeli běhat rovně. Videi z této aktivity se budeme bavit ještě hodně dlouho.

Od hlav se nám kouřilo

Kromě sportovních aktivit jsme měli připravené i aktivity, které zaměstnají naše mozkové závity. První večer jsme si sedli a zasvětili nové členy našeho týmu do toho, jak se náš tým společně vzdělává a sleduje trendy v onlinu. Potom měl každý povyprávět o tom, co dělá a přispět s nápady, které mohou pomoci agentuře. Přišli jsme s tolika nápady a postřehy, že se tato aktivita protáhla na několik hodin.

Nejlepší nápady na nové projekty často vychází právě z hlav týmu. Další aktivitou tak bylo vymyšlení nového projektu pro agenturu a týmy měly za úkol svůj projekt promyslet nejen po stránce kreativní, ale i projektové a finanční. Zvažujeme, že některé projekty z hlav našeho týmu dokonce i zrealizujeme.

Na minulém teambuildingu v Buřanech jsme zachraňovali vajíčko. Na tomto teambuildingu jsme zase stavěli věže ze špaget a marshmallow. Tato hra je skvělá v tom, že vás naučí nejen spolupracovat v týmu, ale i vymýšlet rychlá a hlavně efektivní řešení problému.

Posouvejte doleva pro zobrazení více fotek v galerii

Tlačím, tlačíš, tlačíme

Společně jsme také vařili. První večer proběhla grilovačka. Naložili jsme žebírka, opekli klobásy, sýry a zeleninu a nacpali se k prasknutí. Ten druhý večer došlo na více zahraniční jídlo, jelikož část týmu žila v zahraničí, tak se podělili o své zkušenosti. Mohli jsme si tedy pochutnat na jacket potatoes, které nám naše Katka odprezentovala vtipným Czenglish akcentem.

Na první oběd jsme vyrazili do místní hospůdky, kde jsme také okoštovali lokální pivko Ježibaba. Naši Monču zaujalo natolik, že jsme se rozhodli jí k narozeninám, které během teambuildingu slavila, darovat hned několik lahví Ježibaby spolu s třetinkou a půllitrem pivovaru Obora.

Druhý oběd jsme si už vařili sami. Tým, který ho měl na starosti však připravil takový lavor špaget, že by nakrmil celou vesnici Planá. Prý se trošičku přepočítali a my se aspoň dobře pobavili.

Posouvejte doleva pro zobrazení více fotek v galerii

Sardinkový masakr

Pokud jste četli o našich předešlých teambuildinzích a sledujete naše sociální sítě, tak jistě víte, že jednou z našich nejoblíbenějších her jsou Sardinky. Hrály jsme je oba večery a to jak v bazénu, tak uvnitř domu. Celý tým se do hry zapálil natolik, že se byli ochotní naskládat do šatní skříně či pod kuchyňský dřez, vylézt okénkem ze záchodu na zahradu uprostřed bouřky, pověsit se na spodek stolu nebo se rozplácnout pod matraci. Nutno říci, že celý tým skončil posetý modřinami, došlo i na ukopnuté nehty, boule a škrábance. Co nás ale nejvíce bolí jsou břišáky od smíchu, a to i několik dní po skončení teambuildingu.

(Pozn. red.: Sardinky jsou schovávaná naruby, která se hraje v noci, po tmě a s hladinkou alkoholu v krvi. Schovává se jeden člověk a zbytek ho hledá. Místo zapykání se však k němu přitulí (jako sardinka) a společně čekají, až je objeví další, kteří udělají totéž. Kdo chumel Sardinek najde jako poslední se v příštím kole schovává.)

Written By

Lenka Šilhánová

Lenka je Community Manager ve Stariu a stará se o tvorbu obsahu na sociální sítě, které pro ni nejsou jen prací, ale i koníčkem. Už roky se věnuje kreativní tvorbě, především blogování, focení a tvorbě videí.